Ekonomi

Şırnak’ın ilk kadın kooperatifi kuruldu

İlk kadın kooperatifi, kadın istihdamını artırmak için Şırnak’ta kuruldu. Şırnak Kadın Eli Üretim ve İş Kooperatifi Başkanı Ayşe Ayter, kadınların ürettiği eserlerin satış noktasını açtı.

Açılışa Şırnak Valisi Osman Alım, eşi İlknur Alım, kurum yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Şırnak Bayan Eli Üretim ve İş Kooperatifi’nin açılışında konuşan Şırnak Valisi Osman Alım, “Kadınlarımızın emeği olan, ürettikleri ürünlerin satıldığı, geçim kaynağı oluşturduğu, onlara eğitim ve öğretim sağladığı kooperatifçilik” dedi. Aynı zamanda sosyalleşmelerini de sağlıyor, burada yerel uygulayıcı olan kadın kooperatifimiz de çok güzel bir yer”Kadınlarımızın köylerde, kasabalarda, merkezlerde ve artık her yerde ürettiğini görüyoruz. Bu bizi mutlu ediyor” dedi.

Şırnak Bayan Eli Üretim ve İş Kooperatifi Başkanı Ayşe Ayter, Şırnak’ın ilk kadın kooperatifini kurmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Ayter, “Kooperatifimiz eğitimini tamamlamamış kadın ve genç kızlarımıza destek olmak ve kendi ayakları üzerinde durabilmelerini sağlamak için kurmuş olduğumuz üretime dayalı bir kooperatiftir. Satış yapmak için böyle bir satış noktası oluşturduk. ürettiğimiz ürünler.”

Açılış kurdelesi bölümünün ardından Vali Osman Alım, eşi İlknur Alım ve katılımcılarla birlikte Şırnak Bayan Eli Üretim ve İş Kooperatifi’nin ürettiği eserler incelendi. – ŞIRNAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu