Haber

Beyaz Saray’daki Onur Yürüyüşü Kutlamasında transların çıplak pozu gündem oldu!

Geçtiğimiz Cumartesi günü Beyaz Saray’da düzenlenen Onur Yürüyüşü kutlaması sosyal medyada gündem oldu. ABD Bayrak Kanunu’nun ihlalinden Beyaz Saray önünde üstsüz yürüyenlere kadar pek çok olaya sahne olan kutlamanın detayları içeriğimizde.

Her yıl haziran ayında gökkuşağı bayrakları çekilir, geçit törenleri yapılır ve Onur Ayı kutlanır.

Bu yıl ABD’de düzenlenen kutlama sosyal medyada birçok yönüyle konuşulmaya başlandı.

Yapılan ilk söylem Beyaz Saray’da asılı olan bayraklara oldu…

ABD Bayrak Yasasında, “Bir dizi Eyalet veya bölge bayrağı veya topluluk flaması gruplanıp asıldığında, Amerika Birleşik Devletleri bayrağı grubun merkezinde ve en yüksek noktasında olmalıdır.” Sosyal medya kullanıcıları yaptığı açıklamadan yola çıkarak Joe Biden’ın kuralları ihlal ettiğini söyledi.

Politikacı Tom Fitton tweet attı: “Biden, çocukları hedef alan devrimci transgender gündemini ilerletmek için ABD Bayrak Yasası’nın temel ilkesini ihlal ediyor ve renginin altına gömülen her Amerikan askerine saygısızlık ediyor.” Söz konusu yasayı yazısının sonuna yazarak ekledi.

Beyaz Saray muhabiri Kamerunlu gazeteci Simon Ateba “Dün Beyaz Saray’da yaşanan bu olaya tepkiniz ne oldu?” Bunu yazdığımda birçok kullanıcı bu durumun büyük bir saygısızlık olduğunu ifade etti.

Kutlamayla ilgili gündeme gelen bir diğer olay ise Amerikalı trans model Rose Montoya’nın TikTok hesabında paylaştığı görüntü oldu.

Videoda Saray önünde üstsüz poz veren vatandaşlar sosyal medyada çok konuşuldu.

Videoyu izlemek isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.

Birçok kullanıcı, kutlama sırasında yaptığı konuşma nedeniyle Joe Biden’ı vurdu.

Joe Biden bunun cesaret olduğunu söylüyor. Beyaz Saray’da üstsüz dolaşmaya cesaretin var mı?’

“Çok kaba… Beyaz Saray’da göğüslerini göstererek ne kazanmayı umuyordun? Büyü.”

“Beyaz Saray’da üstsüz durmak… Bu bir rezalet. Gerçekten utanç verici!”

Tüm bunlara ek olarak Rose Montoya, söz konusu videoya “Şeref bayrağının ilk kez dalgalandığı, tarihin en büyük onur yürüyüşü olan Beyaz Saray Onur Yürüyüşü’ne katılmaktan onur duydum” notunu düştü. açıklamayla paylaştı.

Joe Biden, kutlamada yaptığı konuşmada, “Trans çocuklar başta olmak üzere tüm camiaya bir bildiri göndermek istiyorum: ‘Seviliyorsunuz, duyuluyorsunuz, anlaşılıyorsunuz ve buraya aitsiniz’.” formda bitti.

hassaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu